Dzięki ciągłym inwestycjom w Centrum Badawczo-Rozwojowe, staliśmy się jednym z liderów przemian i innowacji w branży opakowań. Jesteśmy dumni z tego, że opracowywane przez nas rozwiązania nie tylko zwiększają wydajność naszej pracy, ale przede wszystkim poprawiają konkurencyjność naszych Klientów oraz ograniczają zanieczyszczanie środowiska.

Poznaj najnowsze technologie, nad którymi aktualnie pracujemy:

Opakowania z biopolimerów

Opakowania z biopolimerów

Posiadamy nowoczesny park maszynowy, dzięki któremu bez najmniejszych przeszkód jesteśmy w stanie produkować opakowania z PLA (polilaktyd). Jest to materiał pozyskiwany ze źródeł odnawialnych, dzięki czemu wyprodukowane z niego opakowania charakteryzuje możliwość kompostowania, co przekłada się na ich zerowy ślad ekologiczny.

Dowiedz się więcej
Lekkie opakowania z materiałów spienionych

Lekkie opakowania z materiałów spienionych

Prowadzimy badania nad wypracowaniem takich spienionych struktur materiałowych, które pozwolą na produkcję opakowań o zredukowanej wadze i konkurencyjnych cenach w stosunku do aktualnie dostępnych rozwiązań.

Technologia minimalizująca odpady i materiałochłonność

Technologia minimalizująca odpady i materiałochłonność

Dzięki prowadzonym dwutorowo działaniom idącym w kierunku minimalizacji odpadów i materiałochłonności, wykorzystywane podczas produkcji recyklaty poddawane są procesowi dekontaminacji – tym samym mogą być w bezpieczny i odpowiedzialny sposób wykorzystywane do produkcji naszych opakowań.

Już na etapie projektowania opakowań dążymy do tego, aby nasze wyroby mogły być w 100% poddane procesowi recyklingu. Natomiast w procesie wytwarzania wykorzystujemy recyklaty pochodzące zarówno z naszej własnej produkcji, jak i z zewnętrznych źródeł. Dzięki temu minimalizujemy negatywny wpływ naszej działalności produkcyjnej na środowisko naturalne. Przykładamy również dużą wagę do jakości opakowań, szczególnie w kwestii bezpieczeństwa żywności. Dlatego dokonaliśmy inwestycji w postaci wieży SSP (Solid-State Polycondensation – polikondensacja w stanie stałym). Obecnie jesteśmy w trakcie jej certyfikacji przez EFSA (European Food Safety Authority – Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności).

Opakowania odporne na wysokie temperatury

Opakowania odporne na wysokie temperatury

Opracowujemy specjalną linię opakowań z foli CPET, którą wyróżniać będzie odporność na temperatury około 200 stopni Celsjusza, co pozwoli między innymi na podgrzewanie dań gotowych zarówno w kuchenkach mikrofalowych, jak i w piekarnikach czy piecach kuchennych.