Szukasz nieszablonowych opakowań, które będą lepiej odpowiadać Twoim oczekiwaniom i wyróżniać się nie tylko etykietą, ale także wyjątkową formą? Dzięki sprawnym procesom projektowania i prototypowania oraz ciągłym inwestycjom w Centrum Badawczo-Rozwojowe, jesteśmy w stanie przygotowywać spersonalizowane rozwiązania nie tylko dla naszych największych partnerów, ale również dla mniejszych firm z ambicjami. Dlatego nie musisz się martwić, że opracowanie niestandardowego opakowania będzie wiązało się z wysokimi kosztami i koniecznością zamówienia przekraczającej Twoje potrzeby ilości produktów.

Zobacz, jak krok po kroku przebiega proces tworzenia dedykowanych opakowań dla naszych najbardziej wymagających Klientów:

Projektowanie

Projektowanie

Cały proces tworzenia opakowań zaczyna się od projektu. Zespół projektantów opracowuje odpowiednie narzędzia i formy do maszyn termoformujących. W zależności od potrzeb, wykonywane są również prototypy 3D czy próbne serie.

Wykonanie form

Wykonanie form

Kolejnym etapem jest produkcja zaprojektowanych wcześniej narzędzi oraz form. Oczywiście każdy element jest odpowiednio dopasowywany do parametrów konkretnych maszyn oraz staranie przetestowany pod kątem jakości i wytrzymałości.

Ekstruzja

Ekstruzja

Następnie z granulatów tworzyw sztucznych produkowana jest folia, niezbędna do wykonania opakowań. Dzięki pięciu własnym liniom produkcyjnym do ekstruzji folii jesteśmy praktycznie niezależni od zewnętrznych dostawców i mamy ciągłą kontrolę nad jakością produktu.

Termoformowanie

Termoformowanie

Tak wyprodukowana folia jest następnie podgrzewana. Gdy stanie się elastyczna, możliwe jest uformowanie z niej opakowania o oczekiwanym kształcie. Czas trwania tego procesu oraz jego temperatura zależy m.in. od rodzaju polimeru, grubości materiału, a nawet jego koloru.

Wtrysk

Wtrysk

Część opakowań powstaje metodą wtryskiwania. Polega ona na wtrysku plastycznego, podgrzanego w specjalnym cylindrze tworzywa sztucznego do odpowiedniej formy, w której powoli zastyga, nabierając docelowego kształtu.

Personalizacja

Personalizacja

W zależności od oczekiwań klientów, wyprodukowane opakowania są zadrukowywane lub nakleja się na nie etykiety. W ten sposób opakowania zyskują na atrakcyjności, a także stają się nośnikami wszystkich niezbędnych informacji.

Zabezpieczanie

Zabezpieczanie

Do opakowań dedykowanych dla przemysłu mięsnego wklejane są wkładki absorpcyjne. Wchłaniają one wilgoć, która może negatywnie wpłynąć nie tylko na jakość zapakowanego produktu, ale również na jego wygląd.

Regranulacja

Regranulacja

Niewykorzystane materiały zostają przetworzone w regranulat, dzięki czemu będzie można ponownie je wykorzystać. W ten sposób ograniczamy nie tylko ilość powstających odpadów, ale również zmniejszamy materiałochłonność produkcji.

Laboratorium

Laboratorium

Nad całością procesu czuwa nasze laboratorium. Dzięki temu mamy pewność, że wyprodukowane formy zostały odpowiednio sprawdzone, podobnie jak jakość zastosowanego granulatu oraz gramatura wytworzonych folii.

Magazyn

Magazyn

Gotowe opakowania przechowywane są bezpiecznie w magazynach wysokiego składowania zlokalizowanych w kilku punktach na terenie całej Polski. Łączna powierzchnia magazynowa, którą dysponujemy to ponad 17 tysięcy metrów kwadratowych.